Londra’nın düzgün emlakçıları ile çalışmanız size zaman ve maliyet avantajı yaratacaktır.

İngiltere’de, özellikle Londra’da emlakçılar hakkında çok fazla hikaye duyabilirsiniz. Benim çevremde, Ankara Antlaşması ile gelenler arasında çok fazla emlakçı zayiatına uğrayan tanıyorum.

Ankara Antlaşması ile oturum izni aldıktan sonra ev arayışına başladınız, ne yapacaksınız? Ben ilk geldiğimde ev arayışımı sadece cadde emlakçıları ile gerçekleştirdim. Ben ilk evimi Martyn Gerrard ile tuttum. İlk önce bu seçimim hem çalıştığım şirkette hem de kime anlattıysam yadırganmıştı. Ancak sadece evi ararken değil daha sonra her aşamada kararımın doğru olduğunu gördüm. Bu deneyimimi başka bir yazıda daha detaylı anlatacağım.

Şimdi gelelim emlakçılara. Ben bir liste hazırladım, bu belirlediklerim Londra‘nın en düzgün çalışan emlakçıları. Sadece kendi ihtiyacım için değil, şirket ihtiyacı olunca da ilk baktığım şirketler bunlar olmuştu.

Önerdiğim emlakçıların sitelerini de ekledim, önemle hatırlatmak isterim ki, şirketler rightmove gibi emlak portallerine evleri eklemeden önce sadece kendi sitelerine ekliyorlar. O nedenle ev arayışınızda sitelerini de incelemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Önerdiğim emlakçılar;

Marsh § Parsons – https://www.marshandparsons.co.uk/

Savills – http://www.savills.co.uk

Foxtons – https://www.foxtons.co.uk

Chestertons – http://www.chestertons.com

Knight Frank – http://www.knightfrank.co.uk

Martin & Co – https://www.martinco.com

Martyn Gerrard – http://www.martyngerrard.co.uk

Tatlers – http://www.tatlers.co.uk

Featherstone Leigh – http://www.featherstoneleigh.co.uk

İngiltere'de ev kiralamak konusunda kesinlikle okumanızı tavsiye ettiğim yazılarım;