Ekim28 , 2021

  Londra’nın Yaşanacak En Mutlu Yeri Açıklandı

  Related

  İngiltere’de ülke genelinde üçüncü kez sokağa çıkma kısıtlamaları getirildi

  İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 4 Ocak günü artış gösteren...

  İngiltere ile Türkiye arasında serbest ticaret anlaşması imzalandı

  İngiltere ile Türkiye arasında serbest ticaret anlaşması imzalandı. 1...

  Londra Notting Hill – Renkli, Canlı ve Romantik Semt

  Londra Notting Hill Julia Roberts ve Hugh Grant’ın oynadığı...

  Londra’da Ev Sahibi Olmak

  2020 yılında yaşanılan koronavirüse rağmen Londra’da emlak fiyatları müthiş...

  Londra’da Emlak Fiyatları Müthiş Bir Artış Gösterdi

  2020 yılında Londra'da emlak fiyatları müthiş bir artış gösterdi. Londra,...

  Share

  Londra’nın güneybatısındaki Richmond upon Thames bölgesi, üst üste altıncı kez Londra’nın yaşanacak en mutlu yeri seçildi.

  Richmond upon Thames Londra’nın en güzel noktalarından biridir. Thames Nehri’nin en uzun şeride sahiptir. Doğa manzarası ile büyüler. Kraliyet parkları ve açık alanları, tarihi evleri, galerileri, müzeleri, tiyatroları ve hayat dolu yaşamı ile yaşamak için harika bir yerdir.

  Richmond upon Thames: Photo by Maxwell Hamilton on Flickr

  Richmond, Kew, Castelnau, Mortlake, Whitton, Barnes, East Sheen, Twickenham, Teddington, Hamworth, Petersham, Hampton Hill, Hampton ve Hampton Wick gibi alanları ve tarihi köyleri içerir.

  İngiltere’ye Ankara Antlaşması ile Türkiye’den gelenler London Borough of Richmond upon Thames belediyesi içerisinde Richmond mahallesini tercih ediyor.

  Richmond, kuzeyde Kew ve doğuda Putney ile merkezi ve kırsal alanlar arasında Londra’nın merkezine kolay ulaşımı olan bir Thames kasabasıdır. Londra’nın en zengin bölgelerinden biridir ve en pahalı gayrimenkullerden bazılarına sahiptir.

  İngiltere’ye Ankara Antlaşması ile Türkiye’den gelenler London Borough of Richmond upon Thames belediyesi içerisinde Richmond mahallesini tercih ediyor. Richmond mahalle olarak bu belediye sınırları içinde hem metro hem de tren istasyonu olması nedeniyle Londra’ya ulaşım açısından daha fazla tercih edilme sebebi oluyor.

  Richmond Park: Photo by Maxwell Hamilton on Flickr

  Richmond Park‘ın geniş açık alanları, çayırları ve geyik sürüleri ile Londra’ya yakındır. Londra Kraliyet Parkları’nın en büyüğüdür ve yaban hayatı için önemli bir habitat olarak koruma statüsüne sahiptir.

  Richmond upon Thames, Londra’nın yaşanacak en mutlu yeri ve genel olarak Birleşik Krallık’ın en mutlu onuncu yeri olarak açıklandı.

  Rightmove tarafında her yıl yapılan Evde Mutlu İndeksi, yeni bir ev satın almak veya kiralamak isteyenlerin doğaya ve yeşil alana daha çok önem verdiğini gösterdi.

  Rightmove’dan Tim Bannister, “Kilitlenme, insanların kapılarının önündekini yeniden keşfetmelerini sağladı ve yerel alanlarda daha fazla zaman geçirmek, insanların çevrelerine ve topluluklarına çok daha fazla değer vermesini sağladı” 

  “Bu yılki araştırma, yeşil alanlara ve doğaya daha fazla değer verildiğini ve kıyı ve kırsal alanlarda yaşayan insanlar ile yaşadıkları yerde insanların ne kadar mutlu oldukları arasında güçlü bir ilişki olduğunu gösteriyor.” sözleriyle durumu ifade etti.

  Richmond upon Thames bölgesi bu öncelikleri fazlasıyla karşılıyor. 

  Richmond upon Thames bölgesinde ortalama bir konut fiyatı £870.000 civarındadır. Londra’da ortalama bir konut fiyatı olan £630.634 oldukça üstündedir.

  Kiracılar arasında daha az popüler olan bölgedeki iki yatak odalı bir konutun ortalama aylık kiraları £1.879 civarındadır. Londra’da ortalama iki yatak odalı bir konutun aylık kirası olan £2.130 daha düşüktür.

  ‘Birleşik Krallık’ta Yaşanacak En Mutlu Yer’ bir sahil kasabası olan St.Ives seçildi. İkinci sırada, Kuzey Yorkshire’da Skipton, üçüncü sırada Warwickshire’de Leamington Spa yer aldı.

  Dünyaca ünlü sörf plajları ile ünlü ve tatilcilerin popüler yerlerinden bir olan St.Ives emlak fiyatları nasıl?

  St.Ives: Photo by Harry Lawford on Flickr

  St. Ives liman kasabasının ortalama bir ev fiyatı £413.414 ve iki yatak odalı bir evin aylık kirası ortalama £719 civarındadır. 

  St. Ives belediye başkanı Tonny Harris, “Hepimiz St Ives’in yaşamak için harika bir yer olduğunu bildiğimiz için bu haber beni ve yerel halkı şaşırtmadı.”

  “Doğal ve yapılı çevremiz her zaman Birleşik Krallık’ta en iyiler arasında yer aldı ve her gün böyle muhteşem bir çevrede yaşamak elbette bir zevk.” sözleriyle St.Ives birinciliğinin şaşırtmadığını ifade etti.

  ‘Londra’nın Yaşanacak En Mutlu Yer’ listesinde birinci seçilen Richmond upon Thames birinciliği sürdürecek mi göreceğiz. 

  ‘Birleşik Krallık’ta Yaşanacak En Mutlu Yerler Açıklandı’ yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

  İngiltere’den güncel haberleri ve değişimleri öğrenmek için buraya tıklayınız.

  Originally posted 2021-01-12 11:51:02.

  spot_img