Ekim28 , 2021

  Londra’da Emlak Fiyatları Müthiş Bir Artış Gösterdi

  Related

  İngiltere’de ülke genelinde üçüncü kez sokağa çıkma kısıtlamaları getirildi

  İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 4 Ocak günü artış gösteren...

  İngiltere ile Türkiye arasında serbest ticaret anlaşması imzalandı

  İngiltere ile Türkiye arasında serbest ticaret anlaşması imzalandı. 1...

  Londra Notting Hill – Renkli, Canlı ve Romantik Semt

  Londra Notting Hill Julia Roberts ve Hugh Grant’ın oynadığı...

  Londra’da Ev Sahibi Olmak

  2020 yılında yaşanılan koronavirüse rağmen Londra’da emlak fiyatları müthiş...

  Londra’da Emlak Fiyatları Müthiş Bir Artış Gösterdi

  2020 yılında Londra'da emlak fiyatları müthiş bir artış gösterdi. Londra,...

  Share

  2020 yılında Londra’da emlak fiyatları müthiş bir artış gösterdi.

  Londra, 2020 yılı yaklaşırken gündemde olan Brexit ve mortgage piyasasındaki yaşanan kıtlıklar nedeniyle güç bir yıl geçirmişti. Tüm bunlarla beraber birçok dengeyi değiştiren koronavirüs gündemi Londra’yı etkisi altına aldı.

  Londra’da emlak fiyatlarının müthiş artış gösterdiği 5 mahalleyi sizler için paylaşıyoruz.

  İngiltere’ye Ankara Antlaşması ile Türkiye’den gelenlerin en çok tercih ettiği yer Richmond mahallesidir.

  Richmond

  Richmond: Photo by Mike_fleming on Flickr

  İngiltere’ye Ankara Antlaşması ile Türkiye’den gelenler London Borough of Richmond upon Thames belediyesi içerisinde Richmond mahallesini tercih ediyor.

  Richmond mahalle olarak bu belediye sınırları içinde hem metro hem de tren istasyonu olması nedeniyle Londra’ya ulaşım açısından daha fazla tercih edilme sebebidir.

  Richmond hayat dolu tarihi evleri, tiyatroları, müzeleri, galerileri, sergileri ev sahipliği yapıyor.

  Parklar ilçenin büyük bir bölümünü kapsıyor. Richmond Park, Bushy Park, Kew Gardens ve Hampton Court Park’ı içerir. Richmond Park Londra‘nın Kraliyet Park’larının en büyüğüdür. Richmond upon Thames sınırları içinde 100’den fazla park ve açık alan bulunmakta olup, 140 hektar Metropolitian Green Belt’in bir parçası olarak belirlenmiştir.

  Richmond’daki mülklerin geçen yıl genel ortalama fiyatı £1.056.232 idi. Geçen yıl Richmond’daki satılan dairelerin fiyatı ortalama £603.356 idi. Genel olarak bakıldığında Richmond’da geçen yıl satılan emlak fiyatları, bir önceki yıla göre 2% ve 2017’nin zirvesi olan £912.425 üzerinde 16% arttı.

  Kennington

  Kennington: Photo by Andrew Milligan sumo on Flickr

  Kennington Hamptons International’ın yaptığı araştırmaya göre buradaki ev fiyatları 13% artışla £600.000 biraz üzerine çıktı. Bu durum Zone 2’de Kennington’ı bölgenin en iyi performans gösteren oyuncusu yaptı.

  Vauxhall ve  Elephant ve Castle iki büyük yenilenme bölgesinde kalan Kennington , Gürcü şehir evlerinden uygun fiyatlı eski yerel yönetim mülklerine kadar geniş bir mülk yelpazesine sahiptir.

  Kennington Cross çevresinde oldukça iyi yerel mağazalar ve kafeler bulunur. Yerel metro istasyonu Oval (Northern Line, Zone 2) iken, Elephant & Castle (Northern and Bakerloo lines, Zone 1) sadece on dakikalık yürüme mesafesindedir.

  Putney

  Putney: Photo by John Cameron on Unsplash

  Putney London Borough of Wandsworth belediyesi sınırları içinde kalıyor. Güney batı Londra içinde tanımlanan bu mahallede genç nüfus, hareketli haftasonları, her kesime uygun ve çeşitli restoranlar bulunuyor.

  Putney’nin bir güzelliği de Thames nehri kenarında olması ve nehir kenarından başlayan yürüme alanı ile birlikte çok güzel publara ev sahipliği yapmasıdır.

  Putney’deki mülklerin geçen yıl genel ortalama fiyatı £766.676 idi. Geçen yıl Putney’de satılan dairelerin  ortalama fiyatı £551.803 idi. Genel olarak bakıldığında,  geçen yıl Putney’de satılan fiyatlar bir önceki yıla göre 8% ve 2016’nın zirvesi olan £733.502’e göre 5% arttı.

  Barnes

  Barnes: Photo by Her Lawford on Flickr

  Fulham ve Richmond gibi nehrin karşısındaki komşularından biraz daha uygun bir şehir köyü olan Barnes, Zone 3 bölgesinde en iyi performans gösteren yer seçildi.

  Barnes güzel dönem mülkleri, iyi okulları ve aileleri kendine bir mıknatıs çeken harika bir London Wetland Centre vardır.

  Barnes’de ortalama fiyatlar geçtiğimiz yıla göre 11% artarak yaklaşık £1.3 milyon oldu. Bunun nedeni olarak daha fazla alana ihtiyaç duyarak Londra’nın merkezini terk eden kişiler diyebiliriz.

  North Finchley

  North Finchley: Photo by Jim Stephenson on London Gov ( @ldn_gov)

  Londra’nın yokuşlarında biraz daha az gösterişli bir köy olan Nort Finchley’de güçlü bir fiyat artışı yaşandı.

  North Fincley’in iyi bir konut stoğunun olması, hoş anayolları, Northern Line hizmetleri, kaliteli okulları ve yolun birkaç kilometre ötesindeki Highgate ve Crouch End gibi kuzey Londra köylerinden fiyatlandırılan alıcılardan gelen talep konut piyası artışlarını yönlendirdi.

  North Fincley‘de bir mülkün ortalama fiyatı, her yıl sağlıklı bir şekilde 15% artarak  £520.000 biraz altında kaldı.

  Bu yıl emlak piyasası görüldüğü üzere şaşırtıcı derecede esneklik gösterdi.

  Londra’da emlak piyasasında müthiş artış gösteren 5 mahalleden sonra İngiltere’de emlak fiyatlarını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

  İngiltere’den güncel haberleri ve değişimleri öğrenmek için buraya tıklayınız.

  Originally posted 2020-12-25 11:48:27.

  spot_img