Ankara Antlaşması ile İngiltere’den oturma izni aldığınızda ilk yıl içinde tamamlamanız gereken bir çok adım sizi bekliyor.

Danışanlarımın ilk tanışma günümüzden itibaren haklı olarak merak ettikleri ilk yılın sonunda uzatma alabilmek için tamamlamaları gereken ne tür adımlar olduğudur.

Bu nedenle, kendi deneyimlerimi paylaştığım bir listeyi hazırlayarak  ayrı bir yazı olarak yayınlamıştım. “Ankara Antlaşması ile Geldiğinizde İngiltere’de İlk Yıl İçinde Sisteme Girilmesi” başlıklı yazımdan bu listeye ulaşabilirsiniz.

Bu listenin adımlarından biri de web siteniz için Hosting firması seçimidir.

Ben şans eseri çalışma fırsatı bulduğum ancak çok memnun olduğum 1&1 IONOS şirketi ile bu okuduğunuz sayfaların da hosting şirketi olarak çalışmaya devam ediyorum.

Hosting şirketi seçiminde benim kriterlerim şöyleydi;

  • Sürekliliğinin olması
  • Kolay kullanım ve kurulum, özellikle wordpress (wp) kullanacaksanız çok önemli
  • Fiyatlarının değişken olmaması. Herkesin farklı ihtiyaçları olabilir, ben hem statik web sitesi hem de wp gibi bir dinamik yapıyı host etmek istediğimde fiyat seviyesinin sürekli değişmesini istemiyorum
  • Aylık fiyatının benim bütçem sınırları içinde kalması. Halen £5 olan aylık bütçemin altında kalıyorum.

Domain seçimlerim için Godaddy’i kullanmama rağmen sanırım hosting ile birlikte ilk yıl domain ücretsiz gibi promosyon nedeniyle 1&1 IONOS ile çalışmaya başladım. Ancak zaman içinde fiyat ve hizmet kalitesi nedeniyle çok doğru bir seçim yaptığımı görüyorum.