Ekim28 , 2021

  Refresh Yrslf’den “Life in the UK – How to really understand British people !?!”

  Related

  İngiltere’de ülke genelinde üçüncü kez sokağa çıkma kısıtlamaları getirildi

  İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 4 Ocak günü artış gösteren...

  İngiltere ile Türkiye arasında serbest ticaret anlaşması imzalandı

  İngiltere ile Türkiye arasında serbest ticaret anlaşması imzalandı. 1...

  Londra Notting Hill – Renkli, Canlı ve Romantik Semt

  Londra Notting Hill Julia Roberts ve Hugh Grant’ın oynadığı...

  Londra’da Ev Sahibi Olmak

  2020 yılında yaşanılan koronavirüse rağmen Londra’da emlak fiyatları müthiş...

  Londra’da Emlak Fiyatları Müthiş Bir Artış Gösterdi

  2020 yılında Londra'da emlak fiyatları müthiş bir artış gösterdi. Londra,...

  Share

  Refresh Yrslf‘in etkinliklerini uzun zamandır yakından takip ediyorum. Aslında cümleye şöyle başlamalıydım, Refresh Yrslf‘in kuruluş günlerinden çok uzun zaman önce kurucuları ile tanışıyor, aynı şirket altında çalışıyordum.

  Yıllar sonra yollarımız yine Londra’da kesişti. Size 28 Ocak’da gerçekleştirilecek olan “Life in the UK – How to really understand British people !?!” etkinliğinden ve Refresh Yrslf kuruluş öyküsünden bahsetmek istiyorum.

  Refresh Yrslf Kuruluş Öyküsü

  Dilek Polat Sesli - Refresh Yrslf kurucusu

  Refresh Yrslf kurucularından Dilek Polat Sesli’nin Londra öyküsü 2016 yılında aile olarak İngiltere’ye taşınmaları ile başlıyor. Türkiye’de uzun yıllar Arthur Andersen / Ernst & Young gibi çok uluslu firmalarda ve kendi aile şirketleri olan dsm group’da kazanmış olduğu profesyonel deneyimleri ile öncelikli olarak bir yanı ile sosyal sorumluluk diğer yanı ile kişisel gelişim odaklı bir platform projesinin hayalleri ile adım atıyor Dilek Polat Sesli ailesi ile birlikte Londra’ya . 

  Dilek, yerleşme sürecinin ardından olası iş fırsatlarını yaratmak ve değerlendirmek üzere, özellikle Londra’da çok iyi yapılandırılmış ve yaygın olan network toplantılarına katılmaya başlamış. Bir yandan tanışma ve iş kültürü anlamındaki farklılıkları keşfetmeye çalışırken diğer yandanda bulunduğu yeni ve farklı ortama adapte olma anlamında ciddi bir süreci yönetmeye başlamış.

  Dilek Polat Sesli avrupada doğmuş ve gençlik yılları dahil yurtdışında Eğitim almış olarak toplumsal kültüre uyumu konusunda çok süratli bir adaptasyon sağlamış. Diğer yandan, profesyonel yaşamdaki yaklaşım ve farklılıklarıda kendi deneyimleri ile uyumlu ve kullanılabilir hale dönüştürmek anlamında ciddi bir bireysel uyum süreci geçirmiş.

  Bu dönem içerisinde, İngiltere’de çok uzun yıllardır yasayan bir arkadaşı ve hemen hemen aynı dönemde benzer nedenlerle İngiltere’ye yerleşmiş olan yakın dostlarıyla, “Refresh Yrslf – Refresh Yourself” platformunun hayata geçmesi ile ilgili çalışmalara başlamış.

  Dilek Polat Sesli, Ayşen Topkaya, Esra Kızır Gökçen, İnci Türkay, Zerrin Türe Sütçü ve Yasemin Eskiyapan Kurtaran ile birlikte kendi profesyonel yaşamlarında çok ciddi birikimleri olan 6 kadın olarak 6 Mayıs 2017 günü ilk Refresh Yrslf etkinliğini gerçekleşmiş.

  Dilek Polat Sesli, Refresh Yrslf Etkinlik platformunun kuruluşunu temel olarak Türkiye – İngiltere kültür hattında önemli bir köprünün ilk temel taşı olarak görüyor. Refresh Yrslf‘i güçlü kadınların, güçlü birikimlerini bir araya getirme arzusunun önemli bir sonucu olarak tanımlıyor. 

  Refresh Yrslf platformunun önceliği, “benzer” durumda olan Türkiye kökenli kişisel deneyimler anlamında donanımlı bireyler için buluşma, tanışma ve deneyimlerden birbirlerini besleyeceği önemli bir paylaşım ve kişisel gelişim platformu olmak.

  Bu güçlü argümanlar ile Mayıs 2017’de başlayan yolculuklarında bu güne kadar tam 43 etkinliğe imza atmışlar.

  Bu buluşmaların 29’u Türkçe ortak dil paylaşımında,14’ü ise İngilizce ortak dil anlamında gercekleşmiş.

  Dilek Polat Sesli, Ayşen Topkaya, Esra Kızır Gökçen, İnci Türkay, Zerrin Türe Sütçü ve Yasemin Eskiyapan Kurtaran’dan oluşan 6 kurucu üyenin deneyim paylaşımları dışında kendi alanında oldukça donanımlı sanatçıdan, hekimlere, dansçısından, sağlıklı yaşama, fotoğraf sanatçısından, spiritüel deneyimleri olanından profesyonel beyaz yakalı yöneticisine değin çok geniş bir yelpazede odağı deneyim ve bilgi paylaşmak olan çok değerli konuşmacılar da Refresh Yrslf platformuna büyük katkı sağladılar ve sağlamaya devam ediyorlar. 

  Refresh Yrslf, tüm bu güzel ve değerli etkinliklerin sonucunda hem Türkiye’de hem İngiltere’de ki çeşitli sivil toplum kuruluşlarına kendi ölçeğinde finans destekleri sağlanmasına da katkıda bulunuyor. 

  Refresh Yrslf 2020 Planları

  Refresh Yrslf; Ocak 2020 itibariyle, AİLE, KADIN, SAĞLIK, KARİYER ve YAŞAM kategorilerinde Ingilizce ve Türkçe etkinlik buluşmalarına devam edecek. Refresh Yrslf bireysel hizmet vermenin yanı sıra, degerli uzmanlar ile birlikte Refresh Corporate’i hayata geçirmek üzere çalışıyor ve Refresh Corporate ile kurum ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılamak üzere etkinlikler tasarlamayı planlıyorlar. 

  “Life in the UK – How to really understand British people !?!” Etkinliği

  28 Ocak’da gerçekleştirilecek olan “Life in the UK – How to really understand British people !?!” etkinliğinin konuşmacısı Victoria Rennoldson. Bu etkinliği “Günlük hayatta kafamızın karıştığı durumları açıklayan eğlenceli bir konuşma” olarak tanımlıyor kendisi.

  Victoria Rennoldson

  Bu etkinlikte Victoria Rennoldson, İngilizleri gerçekten nasıl anlayacağımızı açıklayan keyifli bir konuşma yapıyor olacak; İngilizlerin söyledikleri, gerçekte ne anlama geldikleri ve nasıl cevap verebilecekleri gibi oldukça ilginç ve keyifli konuya değiniyor olacak.

  Refresh Yrslf bu etkinliği şöyle açıklıyor; “Bazen insanlarla tanışmak, minik sohbetler, ‘sorry – özür dilerim’ kelimesi kullanımı ve katılmıyorum demek gibi günlük hayatta İngiltere’de yapılan konuşmalar kafamızı karıştırabilir! İngilizler ve İngiltere kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu heyecan verici etkinlik için bize katılın.”

  Ankara Antlaşması ile İngiltere’ye gelmişseniz Refresh Yrslf‘in bu ve gelecekteki etkinliklerini kesinlikle kaçırmamanızı öneririm.

  Life in the UK – How to really understand British people !?!” Etkinliği biletlerine ve detaylı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

  Originally posted 2020-01-15 17:43:45.

  spot_img