Londra’daki ev fiyatları ve okullar ile ilgili yapılan yeni bir analiz, Londra’nın 32 bölgesi içerisinden Thames üzerindeki Sutton ve Richmond’un aileler için en iyisi olduğunu göstermektedir.

Mülkiyet büyüklüğü, yeşil alan miktarı ve en önemlisi okulların kalitesi karşılaştırıldığında; Sutton, yarı müstakil bir mülk için ortalama ev fiyatı olan 508.679 £ ile en üst sıraya yükselmiştir – Londra’daki ortalama ev fiyatının 485,830 £ olduğu düşünüldüğünde bu fiyat çok da kötü değildir. Aileler bu fiyata, tüm Londra’da en düşük suç oranına sahip olan bölgeden yaklaşık 100 metrekare mülk edinebilmektedir.

Çocuklara rahatlama şansı tanımak söz konusu olduğunda, Sutton’un yüzde 32’si yeşil alandan oluşmaktadır, bu da çocukların dolanabileceği çok fazla alan olduğu anlamına gelmektedir. Sutton, aynı zamanda beş seçkin okula sahiptir ve gürültü kirliliği sıralamasında en sessiz ikinci bölgedir.

Sutton’a ek olarak, aileler için en iyi 10 ilçe şunlardır;

Thames üzerindeki Richmond ve Kingston sırasıyla, üçüncü ve yedinci sırada yer aldıkları düşük suç oranı nedeniyle yüksek sıralarda yer almaktadırlar. Thames üzerindeki Richmond da; ilçenin yüzde 50,8’inin yeşil alan olarak kabul edilmesi ve iki ilçenin Londra‘nın tamamında yaşayan insanların mutluluğunu ve memnuniyetini belirleyen bir sıralamada birinci ve ikinci olmasıyla, sahip olduğu yeşil alandan dolayı çok iyi puan almıştır.

Kensington ve Chelsea, bölgedeki evlerin ortalama fiyatı açısından sondan ikinci gelmesine rağmen ilk 10’a girmiştir; Kensington’da yarı müstakil bir ev satın almanız size ortalama 6.3 milyon £’e mal olacaktır. Buradan daha pahalı olan tek ilçe, ortalamanın 7.9 milyon £ olduğu Westminster olmuştur. Bununla birlikte; Kensington’daki ortalama maaş 171.000 £’dir, bu da ortalama maaşın 100.000 £’den fazla olduğu Londra‘ya kıyasla daha yüksektir. Bu yüzden bu durum, ev fiyatlarının da daha pahalı olacağını göstermektedir.

Sutton, Thames üzerindeki Kingston, Merton ve Waltham Ormanı; Londra gibi kirli bir alanda etkileyici bir özellik olan en az kirlilik açısından en üst sıralarda yer alırken Camden, şaşırtıcı bir şekilde günden güne değişen ortalama 62.5 desibel olan gürültü değeri ile sessizlik açısından ilk 10’da yer almıştır 

Londra Aile İndeksimizi oluşturmak için aşağıdaki faktörlere göz attık:

  • Ev Fiyatları
  • Ev Boyutu
  • Suç Oranı
  • Yeşil Alan
  • Seçkin Okul Sayısı
  • Yaşam Memnuniyeti
  • Ortalama Maaş
  • Sağlık
  • Kirlilik Düzeyleri
  • Sessizlik

Originally posted 2020-01-03 16:37:54.