Temmuz24 , 2021

  Ankara Antlaşması kapsamında vize başvuruları 31 Aralık itibari ile son buluyor

  Related

  İngiltere ile Türkiye arasında serbest ticaret anlaşması imzalandı

  İngiltere ile Türkiye arasında serbest ticaret anlaşması imzalandı. 1...

  Ankara Antlaşması kapsamında vize başvuruları 31 Aralık itibari ile son buluyor

  Türkiye’den gelen iş insanlarına İngiltere’de oturum ve iş kurma...

  Hampshire

  Hampshire İngiltere’nin Güney Doğusunda yer alır. Hampshire, metropoliten büyük...

  İngiltere’de Çalışma Vizesi Alabilmek için Puana Dayalı Sisteme Geçildi

  İngiltere 1 Ocak 2021 itibari ile Avrupa Birliği’nden tamamen...

  Dünyanın En İyi Şehri Londra Seçildi

  2021 Dünyanın En İyi Şehirleri raporuna göre Londra listede...

  Share

  Türkiye’den gelen iş insanlarına İngiltere’de oturum ve iş kurma imkanı sağlayan Ankara Antlaşması için başvuru formu 31 Aralık 2020 tarihi ile kapanacak. 

  1 Ocak 2021 itibari ile İngiltere Avrupa Birliği üyeliğinden tamamen ayrılıyor.

  1963 yılında Türkiye’nin Avrupa Ekonomik Topluluğu ile imzaladığı İngiltere’de oturum ve iş kurma imkanı sağlayan Ankara Antlaşması’na 1 Ocak 2021 tarihi itibari ile artık başvurular yapılmayacak.

  İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması nedeniyle Ankara Antlaşması başvurularında büyük bir artış yaşandı.

  İngiltere İçişleri Bakanlığı verilerine göre, 1 Ocak 2010 ve 31 Eylül 2020 Ankara Antlaşması‘na başvuru yapanların sayısı 18 bin 976 oldu.

  İngiltere İçişleri Bakanlığı 2020 verilerine göre ilk dokuz ayda yapılan başvurular ise 10 bini aştı. 2020 ilk çeyreğinde 1.877 kişi başvuru yaparken, ikinci çeyrekte başvurular koronavirüs nedeniyle 442’ye geriledi. 2020’nin üçüncü çeyreğinde yapılan başvurular ise 6.913’e kadar çıktı.

  İngiltere’de iş kurma ve yerleşim danışmanlığı hizmeti veren Plusture Kurucumuz Enis Behar Menda Sözcü gazetesinde başvuru artışları için ‘Türkiye’de insanların ekonominin düzeleceği konusunda umutlarını kaybetmesi başvuruları arttırdı. Çocukların ücretsiz iyi bir eğitim alacağını düşünen ailelerin sayısı çoğunlukta’ ifadelerini kullandı.

  Ret oranlarında sürpriz artışlar oldu.

  Enis Behar Menda başvuru ret oranları artışına şöyle dikkat çekti. ‘Haziran’da vize merkezlerinin açılması nedeniyle başvuru sayıları birden katlandı. Meslek konusu ve maddi kazançların kanıtlanabilir olması oldukça sıkıntı yaratıyor. İngiltere İçişleri Bakanlığı bilgi vermediği için başvuru sahipleri kişisel deneyimlerini paylaşarak yanlış bilgilerin hızla yayılmasına yol açtı. Binlerce kişi buna göre başvuru yaptı, yapmaya da devam ediyor. Bu nedenle ret oranları çok yükseldi.’

  İngiltere İçişleri Bakanlığı verilerine göre 2020’nin üçüncü çeyreğinde 1.428 kişinin başvurusu reddedildi. Bu rakam son 10 yıldaki toplam retlerin üçte birinden daha fazlasını oluşturuyor.

  Kaynak: Home Office

  Home Office‘in vize başvuru sayfalarında yayınladığı bilgiye göre İngiltere’de oturum ve iş kurma imkanı veren Ankara Antlaşması başvuru formu 31 Aralık 2020 itibari ile kapatılacak. Başvurularınızı 31 Aralık 2020 tarihinde 22:59’a kadar göndermelisiniz.

  İngiltere’den güncel haberleri ve değişimleri buradan takip edebilirsiniz.

  Originally posted 2020-12-09 13:51:53.

  spot_img